Oddział Dolnośląsko-Opolski PTPP

Archiwum

 • 2021Open or Close

  Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 8 – „Parasite” odwołane

  W trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo od 20 marca do 9 kwietnia 2021 roku (przy czym zaznaczamy, że termin może ulec zmianie) Kino Nowe Horyzonty będzie zamknięte. W związku z zaistniałą sytuacją, pokaz filmu Parasite nie odbędzie się. Wszystkie pokazy i wydarzenia specjalne zaplanowane na ten czas zostaną w miarę możliwości przeniesione na przyszłość, o wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco. Przepraszamy za wszelkie niedogodności!

  Więcej szczegółów (w tym związanych ze zwrotami biletów) można znaleźć tutaj .


 • 2020Open or Close

  OSOBISTE NARRACJE – „Prywatne mitologie. Urodziny Marty”

  W imieniu Oddziału Dolnośląsko – Opolskiego Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz Muzeum Współczesnego Wrocław pragniemy zaprosić na spotkanie w ramach cyklu OSOBISTE NARRACJE poświęconego odkrywaniu potencjału sztuki współczesnej i jej indywidualnych znaczeń z perspektywy psychoanalitycznej. Cykl będzie się odbywał wokół wystawy „Prywatne mitologie. Urodziny Marty” z kolekcji Muzeum Współczesnego Wrocław.

  Najbliższe spotkanie odbędzie się w niedzielę 29.11.2020 o godzinie 15:00 na platformie Zoom.

  Gościem spotkania będzie Jacek Mądry – certyfikowany psychoterapeuta, członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kandydat Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego.
  Spotkanie dotyczyć będzie pracy „Na ogniu i betonie” Anny Kutery.

  Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie chęci udziału do 24.11.2020 (wtorek).
  Link do zgłoszenia: https://bit.ly/3pDQcwx
  Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.

  Więcej informacji o spotkaniu: https://www.facebook.com/events/2695032670763662
  Opis kolekcji „Prywatne mitologie. Urodziny Marty”: https://muzeumwspolczesne.pl/mww/wystawy/wystawa-stala-prywatne-mitologie-urodziny-marty .


  Seminarium „Obserwacja niemowląt”

  Seminarium będzie odbywało się w Wałbrzychu, od września 2020 r., raz w miesiącu, przez 2 lub 3 godziny. Poprowadzi je pani Anna Dyduch-Maroszek.

  Konkretne daty seminarium będą jeszcze ustalone. Przybliżając jego tematykę warto wspomnieć, że obserwacja rozwoju niemowląt w ich naturalnym środowisku jest bardzo ciekawą metodą poznawania procesów wpływających na jego przebieg. Jest okazją badania i rozpoznawania cech i prawidłowości procesów związanych z tworzeniem więzi, wykorzystywaniem naturalnych biologicznych zasobów i reagowaniem na zmiany w otoczeniu. W grupowej pracy podczas seminarium możliwe jest także obserwowanie własnych procesów emocjonalnych i psychicznych pojawiających się w odpowiedzi na zjawiska obserwowane w środowisku dziecka.

  Seminarium grupowe pracuje w oparciu o spisany materiał pochodzący z cotygodniowych, godzinnych wizyt obserwatora w domu niemowlęcia. Grupa spotyka się 1 x w miesiącu aby odczytać ten materiał i odebrać odczucia obserwatora. Osoby w grupie mogą dzielić się swoimi myślami, uczuciami wobec materiału i przeżyć wnoszonych przez obserwatora – przez to mogą lepiej rozumieć procesy rozwoju dziecka, a także udzielać wsparcia obserwatorowi.

  Seminarium 2 godzinne kosztuje 600 zł (gdy obserwowane jest jedno niemowlę), 3 godzinne 800 zł (przy obserwowaniu dwóch niemowląt). Podana cena jest za jedne zajęcia, do podziału przez liczbę uczestników. Do kosztu seminarium dojdzie koszt wynajmu pomieszczenia, około 120 zł, również do podziału przez ilość osób.

  Zajęcia będą dostosowane do warunków związanych z pandemią. Obecność prowadzącej, pani Anny Dyduch-Maroszek będzie częściowo online (co dwa lub trzy miesiące kontakt osobisty), spotkania grupy będą osobiste, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

  Osoby zainteresowane proszę o kontakt z Pauliną Zasadni tel. 501 179 344.
  Można też napisać na adres: paulinazasadni@gmail.com.


  Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 7 – „The Lightouse”

  W ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 7” Oddział Dolnośląsko-Opolski Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty pragną zaprosić na projekcję filmu The Lightouse reż. Robert Eggers /USA, Kanada 2019/ 110′ .

  Pokaz odbędzie się w czwartek 16 lipca 2020 o godz. 19.30 w sali 8 w Kinie Nowe Horyzonty ul. Kazimierza Wielkiego 19a- 21, wstęp: bilet normalny 17 zł., bilet klubowy 15 zł.

  Po seansie zapraszamy na dyskusję, którą poprowadzi Iza Grad – doktor nauk humanistycznych i filmoznawstwa oraz gość Jacek Mądry – certyfikowany terapeuta Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, kandydat Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego.

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie i na stronie kina www.kinonh.pl w zakładce cykle.

  lighthouse.jpg

   


  Bezpłatne konsultacje i wsparcie psychoterapeutyczne przez telefon lub inne komunikatory dla personelu medycznego

  Jako grupa doświadczonych terapeutów psychoanalitycznych zrzeszonych przy Oddziale Dolnośląsko-Opolskim Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej wyrażamy gotowość pomocy w walce z koronawirusem poprzez udzielanie bezpłatnych konsultacji i wsparcia psychoterapeutycznego przez telefon lub inne komunikatory. Dysponujemy możliwością podobnych konsultacji również lekarza psychiatry. Naszą myślą jest zaproponowanie każdej osobie z personelu medycznego indywidualnej opieki w postaci umożliwienia kontaktu z wyznaczoną dla niej osobą psychoterapeuty.

  Naszą ofertę kierujemy do lekarzy, pielęgniarek oraz wszystkich tych, którzy są bezpośrednio zaangażowani w walkę z COVID-19.

  Doceniamy Państwa wysiłek, wyobrażając sobie na jakie ryzyko jesteście narażeni i w jak ogromnym obciążeniu emocjonalnym pracujecie.

  Dyspozycyjność i numery kontaktowe do terapeutów:

  Agnieszka Dietrich tel. 502525590: wtorek godz. 14-15

  Olga Jabłońska tel. 502449230: piątek godz. 9

  Alicja Kaczmarek tel. 737448761: czwartek godz. 12-13

  Edyta Karolczyk tel. 603759073: piątek godz. 11 i godz. 13

  Dorota Komuda Augustyn tel. 501275560: środa godz. 9.50

  Katarzyna Kratsch tel 889500708: wtorek godz. 9 i piątek godz. 12

  Aleksandra Lisińska-Jarża tel. 791395925: godziny do ustalenia indywidualnie

  Danuta Łukasiak-Pavlova tel. 501799615: poniedziałek godz. 11

  Ewa Majerczyk-Papiorek tel. 505028729: wtorek godz. 12 i godz. 13

  Jacek Mądry tel. 696264530: godziny do ustalenia indywidualnie

  Maria Nowak tel. 500848492: wtorek godz. 14

  Arkadiusz Piestrak tel. 601505303: godziny do ustalenia indywidualnie

  Ewa Pisarska tel. 691849397: godziny do ustalenia indywidualnie

  Piotr Sieniawski tel. 660406293: godziny do ustalenia indywidualnie

  Urszula Wach tel. 509735634: godziny do ustalenia indywidualnie

  Angelika Angelika Wojciechowska-Witek tel. 795058222: środa godz. 14

  Anna Żmijewska-Pawłowska tel. 608048064: godziny do ustalenia indywidualnie


  Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 7 – „U niej w domu”

  W ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 7” Oddział Dolnośląsko-Opolski Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty zapraszają na projekcję filmu U niej w domu reż. Francois Ozon / Francja 2012/ 105′.

  Pokaz odbędzie się w czwartek 27 lutego 2020r. o godz. 19.30 w sali 3 w Kinie Nowe Horyzonty przy ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, wstęp: bilet normalny 17 zł., bilet klubowy 15 zł.

  Po seansie zapraszamy na dyskusję, którą poprowadzi Iza Grad – doktor nauk humanistycznych i filmoznawstwa oraz gość Ewa Pisarska – certyfikowana terapeutka Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie i na stronie kina www.kinonh.pl w zakładce cykle.

  u_niej_w_domu.jpg


  Transmisja wykładu Kena Robinsona „Końce, zakończenia i początki”

  Transmisja wykładu odbyła się 21.02.2020 roku (piątek) o godz. 20.15 we Wrocławiu.

  Profesor Ken Robinson jest psychoanalitykiem prowadzącym prywatną praktykę w Newcastle w Wielkiej Brytanii. Jest członkiem BPS, przez wiele lat był honorowym Archiwistą Brytyjskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Jest przewodniczącym szkolenia NEAPP – psychoterapeutów psychoanalitycznych północnej Anglii. Jest profesorem psychoanalizy na Uniwersytecie Northumbria i prowadzi tam studium doktoranckie z psychoanalizy i psychoterapii psychoanalitycznej. Jest analitykiem treningowym dla NEAPP i ACP (Association for Child Psychoanalysis) dla osób pracujących z dorosłymi, adolescentami i dziećmi. Prowadzi seminaria, wykłada i superwizuje w Wlk Brytanii i w wielu miejscach w Europie. Wydaje książki dotyczące historii psychoanalizy w Wlk. Brytanii oraz istoty oddziaływania terapeutycznego. Pisał o Freudzie, Ferenczim, Marion Milner i Winnicottcie.

  Do Polski przyjeżdża od 2010 roku, regularnie prowadzi seminaria teoretyczne i kliniczne dla naszego Towarzystwa. Od 2017 roku jest członkiem honorowym PTPP.


  Transmisja spotkania otwartego z prof. Adamem Lipszycem na temat jego książki „Freud: Logika doświadczenia – Spekulacje marańskie”

  Transmisja wykładu odbyła się 29 stycznia 2020 (środa) o godz. 20:15.

  Dane do faktur proszę przesłać po wykładzie na adres: ptp@raport.waw.pl.

  W panelu dyskusyjnym udział wzieli: Zbigniew Kossowski – psychoanalityk szkoleniowy Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego (IPA), również psychoanalityk dzieci i młodzieży, prowadzi praktykę prywatną w Warszawie) oraz Ewa Saciłowska – Gąsior – psychoanalityczka Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego (IPA) i superwizorka i terapeutka szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

  Spotkanie prowadził Michał Gąsior – psychoanalityk Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego (IPA), superwizor i terapeuta szkoleniowy Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.


  Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 7 – „Przedszkolanka”

  W ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 7” Oddział Dolnośląsko-Opolski Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty zapraszają na projekcję filmu Przedszkolanka reż. Sara Colangelo / USA 2018 / 96’.

  Pokaz odbędzie się w czwartek 16 stycznia 2020r. o godz. 19.30 w sali 3 w Kinie Nowe Horyzonty przy ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, wstęp: bilet normalny 17 zł., bilet klubowy 15 zł.

  Po seansie zapraszamy na dyskusję, którą poprowadzi Iza Grad – doktor nauk humanistycznych i filmoznawstwa oraz gość Dobrosława Krakowiak-Gennari – terapeutka szkoleniowa i superwizorka Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie i na stronie kina www.kinonh.pl w zakładce cykle.

  przedszkolanka.jpg


 • 2019Open or Close

  Superwizja

  Członkowie ODOPTPP  prowadzą superwizje indywidualne i grupowe. Przeznaczone są dla psychologów i psychoterapeutów pracujących psychoanalitycznie, psychodynamicznie lub w innej orientacji.

  W zależności od potrzeb istnieje możliwość superwizji indywidualnych lub w kilkuosobowych grupach we Wrocławiu, bądź na terenie Dolnego Śląska. Warunki ustalane są indywidualnie.

  Superwizorzy szkoleniowi PTPP:

  • Dorota Kaja tel. 501 248 079
  • Dobrosława Krakowiak-Gennari tel. 604 619 554
  • Arkadiusz Piestrak tel. 601 505 303
  • Ewa Sobczak tel. 600 051 955

  Psychoterapia psychoanalityczna

  Osoby zainteresowane podjęciem psychoterapii psychoanalitycznej informujemy, ze dysponujemy wolnymi miejscami (w gabinetach) do jej podjęcia.

  Setting obejmuje kilka konsultacji, a po ich zakończeniu terapię w wymiarze 2-3 sesji w tygodniu.

  Warunki do ustalenia bezpośrednio z terapeutą. Dane kontaktowe znajdują się na stronie „O nas„.


  Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 7 – „7 uczuć”

  W ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 7” Oddział Dolnośląsko-Opolski Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty zapraszają na projekcję filmu 7 uczuć reż. Marek Koterski /Polska 2018/.

  Pokaz odbędzie się w czwartek 12 grudnia 2019r. o godz. 19.30 w sali 3 w Kinie Nowe Horyzonty przy ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, wstęp: bilet normalny 17 zł., bilet klubowy 15 zł.

  Po seansie zapraszamy na dyskusję, którą poprowadzi Iza Grad – doktor nauk humanistycznych i filmoznawstwa oraz gość Urszula Wach – certyfikowana psychoterapeutka psychoanalityczna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie i na stronie kina www.kinonh.pl w zakładce cykle.

  7_uczuc.jpg


  Transmisja wykładu otwartego PTPa Małgorzaty Ojrzyńskiej „Totalitarny stan umysłu jako źródło wytchnienia. O czym mówią mieszkańcy Miastka”

  Transmisja wykładu odbędzie się 29 listopada 2019 (piątek) w godz. 20.15 przy ul. Solskiego 32/2 we Wrocławiu.

  Opłata za wykład wynosi 35 zł., studenci 20 zł., opłatę można wnieść przed wykładem.

  Dla członków i kandydatów PTPP wstęp wolny.


  Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 7 – „Musimy porozmawiać o Kevinie”

  W ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 7” Oddział Dolnośląsko-Opolski Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty zapraszają na projekcję filmu Musimy porozmawiać o Kevinie reż. Lynne Ramsay /USA, Wielka Brytania 2011.

  Pokaz odbędzie się w czwartek 14 listopada 2019r. o godz. 19.30 w sali 3 w Kinie Nowe Horyzonty przy ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, wstęp: bilet normalny 17 zł., bilet klubowy 15 zł.

  Po seansie zapraszamy na dyskusję, którą poprowadzi Iza Grad – doktor nauk humanistycznych i filmoznawstwa oraz gość Aleksandra Lisińska- Jarża – psychoterapeutka psychoanalityczna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie i na stronie kina www.kinonh.pl w zakładce cykle.

  musimy_porozmawiac_o_Kevinie.jpg


  Transmisja wykładu otwartego PTPa Magdaleny Jusińskiej „Post-bionowska psychoanalityczna teoria pola według grupy psychoanalityków z Pavii”

  Transmisja wykładu odbędzie się 23 października 2019 (środa) w godz. 20.15- 21.45 przy ul. Solskiego 32/2 we Wrocławiu.

  Opłata za udział w transmisji wykładu: 20 zł, na konto PTPa nr: 03 1440 1390 0000 0000 1503 8397 (z dopiskiem „Magdalena Jusińska – wykład”).

  Dane do faktur proszę przesłać po wykładzie na adres: ptp@raport.waw.pl.

  Magdalena Jusińska – psychoanalityczka PTPa, terapeutka szkoleniowa i superwizorka PTPP, od 2013 roku uczestniczy w spotkaniach grupy psychoanalityków z Czech, Austrii, Węgier i Polski (CES – Central European Seminar), prowadzonej przez Giuseppe Civitarese. Spotkania dotyczą psychoanalitycznej, post-bionowskiej teorii pola (BFT). Seminaria odbywają się rotacyjnie w stolicach uczestników, a od 2 lat również we Włoszech, w Pavii, gdzie część seminariów także prowadzi Antonino Ferro. Magdalena Jusińska odbyła 2-letnią indywidualną superwizję u Giuseppe Civitarese.


  Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 7 – „Nasza młodsza siostra”

  W ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 7” Oddział Dolnośląsko-Opolski Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty zapraszają na projekcję filmu Nasza młodsza siostra reż. Hirokazu Kore-eda / Japonia 2015.

  Pokaz odbędzie się w czwartek 17 października 2019r. o godz. 19.30 w sali 3 w Kinie Nowe Horyzonty przy ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, wstęp: bilet normalny 17 zł., bilet klubowy 15 zł.

  Po seansie zapraszamy na dyskusję, którą poprowadzi Iza Grad – doktor nauk humanistycznych i filmoznawstwa oraz gość Olga Jabłońska – certyfikowana psychoterapeutka psychoanalityczna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie i na stronie kina www.kinonh.pl w zakładce cykle.

  nasza_mlodsza_siostra.jpg


  Transmisja wykładu otwartego PTPa Aliny Schellekes „The dread of falling and dissolving – further thoughts” (“Lęk przed spadaniem i przed rozpłynięciem się – dalsze rozważania.”)

  Transmisja wykładu od będzie się 27 września 2019 r. o godz. 20.15 przy ul. Solskiego 32/2 we Wrocławiu. Opłata za wykład wynosi 20 zł., studenci 10 zł., opłatę można wnieść przed wykładem.

  Uwaga!
  Osoby, które planują udział w wykładzie, proszone są o kontakt z p. Katarzyną Kratsch, która prześle tekst wykładu (Katarzyna Kratsch kasia-ho@o2.pl ).

  Alina Schellekes jest specjalistką psychologii klinicznej, analityczką szkoleniową i superwizorką Izraelskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Uczy i superwizuje w Izraelskim Towarzystwie Psychoanalitycznym oraz w Programie Psychoterapii Sackler School of Medicine na Uniwersytecie w Tel Avivie, gdzie jest kierowniczką specjalizacji „Pierwotne stany umysłu”, która dzięki jej inicjatywie została utworzona w 2007 r.
  W listopadzie 2018r. została wybrana na przewodniczącą The Frances Tustin Memorial Trust. W 2006 r. została uhonorowana Wyróżnieniem Phillys Meadow przyznawanym w Nowym Jorku za wybitne prace psychoanalityczne. W listopadzie 2008 r. w Los Angeles otrzymała 12 Międzynarodową Nagrodę im. F. Tustin za artykuł „Strach przed spadaniem i rozpuszczeniem”. Pracuje jako specjalistka psychologii klinicznej w Brill Mental Health Center w Ramat Chen w Tel Avivie oraz w prywatnej praktyce w Kirjat Ono. Jej główne zainteresowania, widoczne w jej publikacjach oraz w nauczaniu, skupiają się na pierwotnych stanach umysłu, pustce istnienia, niereprezentowanych stanach umysłu, hipochondrii, stanach psychosomatycznych, śnieniu na jawie, koncepcji podwójnego i nadmiarze terapeutycznym.

  Streszczenie
  Celem niniejszego artykułu jest pogłębienie rozumienia dwóch podstawowych lęków odgrywających ważną rolę w pierwotnych stanach umysłu, a w szczególności w zaburzeniach ze spektrum autyzmu. Autorka opisuje lęk przed spadaniem i lęk przed rozpłynięciem się. Lęki te zostaną zilustrowane dwoma snami autorki, dwoma opisami przypadków, kilkoma opisami dzieł sztuki i opowiadaniem Becketta “ Wydalany” (z tomu “ Teksty po nic ”, Wydawnictwo Świat Literacki, 1995). Charakterystyczna dla tych lęków skomplikowana sieć relacji z obiektem jest przedstawiona i omówiona w kontekście rozwoju teorii psychoanalitycznych.


  Transmisja wykładu otwartego PTPa Leona Kleimberga „Inscenizacja iluzji pacjenta. To, co fikcyjne, lecz istniejące między prawdą materialną i prawdą historyczną”

  Transmisja wykładu odbędzie się 20 września 2019 r w godz. 19.00-20.30 przy ul. Solskiego 32/2 we Wrocławiu.

  Za udział w transmisji nie ma możliwości opłaty gotówką, prosimy o wpłaty na konto.
  Opłata za udział w transmisji 20 zł – na konto PTPa nr: 03 1440 1390 0000 0000 1503 8397 (z dopiskiem „Kleimberg-wykład”).

  Dane do faktur proszę przesłać po wykładzie na adres: ptp@raport.waw.pl .

  Ponieważ w trakcie wykładu nie otrzymacie Państwo jego papierowej wersji, osoby które zapłaciły, proszone są o wysłanie maila z imieniem i nazwiskiem do sekretariatu PTPa: ptpa@psychoanaliza.org.pl .

   


  Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 7 – „O krok od sławy”

  W ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 7” Oddział Dolnośląsko-Opolski Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty zapraszają na projekcję filmu O krok od sławy reż. Morgan Neville.

  Pokaz odbędzie się w czwartek 19 września 2019r. o godz. 19.30 w sali 3 w Kinie Nowe Horyzonty ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21. Wstęp: bilet normalny 17 zł., bilet klubowy 15 zł.

  Po seansie zapraszamy na dyskusję, którą poprowadzi Iza Grad – doktor nauk humanistycznych i filmoznawstwa oraz gość Edyta Karolczyk – certyfikowana psychoterapeutka psychoanalityczna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie i na stronie kina www.kinonh.pl w zakładce cykle.

  o_krok_od_slawy.jpg


  Warsztat Polska na kozetce

  Zapraszamy do udziału w Warsztacie Refleksyjności Obywatelskiej pt. „Polska na Kozetce”, który odbędzie się w sobotę 29.06.2019 od godz. 11.00 do godz. 17.15 we wrocławskim Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej 184.

  Organizatorami wydarzenia są Instytut Analizy Grupowej Rasztów we współpracy z Fundacją Myśli Psychoanalitycznej Significatio oraz Oddziałem Dolnośląsko-Opolskim Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

  Zachęcani do uczestnictwa są przedstawiciele możliwie wielu różnych środowisk, aby skorzystać z możliwości zastanawiania się nad procesami społecznymi i swoim w nich miejscem.

  Częścią wydarzenia są wystąpienia gości, którzy udzielają autorskiej odpowiedzi na pytanie: „Co to znaczy być obywatelem Polski?”. W naszej edycji będą to dr Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (aktywistka społeczna, badaczka edukacji) oraz Danuta Golec (psychoterapeutka psychoanalityczna, wydawca). Po wystąpieniach odbywa się dyskusja z zaproszonymi gośćmi.

  Więcej szczegółów znajdą Państwo na dołączonym plakacie.

  Wstęp na warsztat jest nieodpłatny, ale wymagana jest rejestracja na wydarzenie, która odbywa się przez stronę:https://polskanakozetce-wroclaw.evenea.pl/ . Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa.

  PnK_Wroclaw2019.docx


  Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 6 – „Żona”

  W ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 6” Oddział Dolnośląsko-Opolski Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty zapraszają na projekcję filmu Żona reż. Bjorn Runge.

  Pokaz odbędzie się w czwartek 11 kwietnia 2019 o godz. 19.30 w Kinie Nowe Horyzonty ul. Kazimierza Wielkiego 19a- 21, wstęp: bilet normalny 17 zł., bilet klubowy 15 zł.

  Po seansie odbędzie się dyskusja, którą poprowadzi Iza Grad – doktor nauk humanistycznych i filmoznawstwa oraz gość Olga Jabłońska – certyfikowana psychoterapeutka psychoanalityczna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

  Dodatkowe szczegóły na stronie kina www.kinonh.pl w zakładce cykle.

   


  Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 6 – „Zimna wojna”

  W ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 6” Oddział Dolnośląsko-Opolski Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty zorganizowały projekcję filmu Zimna wojna reż. Paweł Pawlikowski.

  Pokaz odbędzie się w czwartek 21 marca 2019 o godz. 19.30 w Kinie Nowe Horyzonty ul. Kazimierza Wielkiego 19a- 21, wstęp: bilet normalny 17 zł., bilet klubowy 15 zł.

  Po seansie odbędzie się dyskusja, którą poprowadzi Iza Grad – doktor nauk humanistycznych i filmoznawstwa oraz gość Ewa Pisarska – psychoterapeutka psychoanalityczna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

  Dodatkowe szczegóły na stronie kina www.kinonh.pl w zakładce cykle.


  Transmisja wykładu PTPa Justyny Zalewskiej pt. „Mistrz jako funkcja aparatu psychicznego”

  Transmisja wykładu Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego odbędzie się w dniu 27 lutego 2019 r. (środa) w godz. 20.15-21.45 przy ul. Solskiego 32/2.

  transmisja_J_Zalewska.pdf

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie.

  Opłata za udział w wykładzie: udział w transmisji 30 zł, studenci 20 zł, na konto PTPa nr: 03 1440 1390 0000 0000 1503 8397.

  Dane do faktur proszę przesłać po wykładzie na adres: ptp@raport.waw.pl

  Justyna Zalewska – psychoanalityczka szkoleniowa PTPa i IPA, psychoterapeutka psychoanalityczna i superwizorka PTPP, pracuje z dorosłymi w prywatnej praktyce w Gdyni. Prowadzi seminaria dla kandydatów PTPa i PTPP w Szkole Psychoterapii Psychoanalitycznej w Trójmieście, a także seminaria teoretyczne i kliniczne w poradniach publicznych w Gdańsku i
  Sopocie.


  Wykład Marzeny Witkowskiej pt. „Problematyka tożsamości w opowiadaniu ‚Rycerz nieistniejący’ Italo Calvino”

  Uwaga!
  Przed wykładem zachęcamy Państwa do zapoznania się z opowiadaniem Italo Calvino  >>Rycerz nieistniejący <<.

  Wykład odbędzie się w dniu 23 lutego 2019 r. (sobota) o godz. 16.00 w Wyższej Szkole Prawa im. Heleny Chodkowskiej, Świętej Jadwigi 12 – w sali AULA (przewidziany czas wykładu wraz z dyskusją to ok 2 godziny). Wstęp 30 zł., studenci 10 zł.

  wyklad_Marzena_Witkowska.pdf

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie.

  Osoby zainteresowane rachunkiem za wykład proszone są o przesłanie danych na adres: info@ptpp.pl .

  Marzena Witkowska – certyfikowana psychoterapeutka psychoanalityczna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Pracuje z dorosłymi, młodzieżą, prowadzi również terapię par.


  Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 6 – „Lady Bird”

  W ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 6” Oddział Dolnośląsko-Opolski Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty pragną zaprosić na projekcję filmu Lady Bird reż. Greta Gerwig.

  Pokaz odbędzie się się w czwartek 21 lutego 2019 o godz. 19.30 w Kinie Nowe Horyzonty przy ul. Kazimierza Wielkiego 19a- 21, wstęp: bilet normalny 17 zł., bilet klubowy 15 zł.

  Po seansie odbędzie się dyskusja, którą poprowadzi Iza Grad – doktor nauk humanistycznych i filmoznawstwa oraz gość Beata Oleksy – psychoterapeutka psychoanalityczna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie i na stronie kina www.kinonh.pl w zakładce cykle.

  lady_bird.jpg


  Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 6 – „Wieża. Jasny dzień”

  W ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 6” Oddział Dolnośląsko-Opolski Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty pragną zaprosić na projekcję filmu Wieża. Jasny dzień reż. Jagoda Szelc.

  Pokaz odbędzie się się w czwartek 17 stycznia 2019 o godz. 19.30 w Kinie Nowe Horyzonty przy ul. Kazimierza Wielkiego 19a- 21, wstęp: bilet normalny 17 zł., bilet klubowy 15 zł.

  Po seansie odbędzie się dyskusja, którą poprowadzi Iza Grad – doktor nauk humanistycznych i filmoznawstwa oraz gość Katarzyna Kratsch – psychoterapeutka psychoanalityczna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie i na stronie kina www.kinonh.pl w zakładce cykle.

  wieza_jasny_dzien.jpg

   


  Wykład Stefanii Czernieckiej-Tomkowiak pt. „Ewolucja myślenia konkretnego do symbolicznego – wybrane aspekty pracy z panią A.”

  Wykład odbędzie się w dniu 5 stycznia 2019 r. (sobota) o godz. 10.30 w Wyższej Szkole Prawa im. Heleny Chodkowskiej, Świętej Jadwigi 12 – w sali AULA (przewidziany czas wykładu wraz z dyskusją to ok 2 godziny). Wstęp 30 zł., studenci 10 zł.

  wyklad_Stefania_Czarniecka_Tomkowiak.pdf

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie.

  Osoby zainteresowane rachunkiem za wykład proszone są o przesłanie danych na adres:info@ptpp.pl .

  Stefania Czerniecka-Tomkowiak – certyfikowana psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz Instytutu Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal.


 • 2018Open or Close

  Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 6 – „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”

  W ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 6” Oddział Dolnośląsko-Opolski Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty pragną zaprosić na projekcję filmu Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie reż. Paolo Genovese.

  Pokaz odbędzie się w czwartek 13 grudnia 2018 o godz. 19.30 w Kinie Nowe Horyzonty przy ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, wstęp: bilet normalny 17 zł., bilet klubowy 15 zł.

  Po seansie zapraszamy na dyskusję, którą poprowadzi Iza Grad – doktor nauk humanistycznych i filmoznawstwa oraz gość Ewa Sobczak – psychoanalityk, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, psychoterapeutka szkoleniowa i superwizor Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, pracuje w Opolu.

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie i na stronie kina www.kinonh.pl w zakładce cykle.

  dobrze_sie_klamie.jpg


  Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 6 – „Kształt wody”

  W ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 6” Oddział Dolnośląsko-Opolski Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty pragną zaprosić na projekcję filmuKształt wody reż. Guillermo del Toro / USA, Kanada 2017/ 123′.

  Pokaz odbędzie się w czwartek 15 listopada 2018 o godz. 19.30 w Kinie Nowe Horyzonty przy ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, wstęp: bilet normalny 17 zł., bilet klubowy 15 zł.

  Po seansie zapraszamy na dyskusję, którą poprowadzi Iza Grad – doktor nauk humanistycznych i filmoznawstwa oraz gość Urszula Wach – certyfikowana psychoterapeutka psychoanalityczna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie i na stronie kina www.kinonh.pl w zakładce cykle.

  plakat_ksztalt_wody.jpg


  Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 6 – „Człowiek na linie”

  W ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 6” Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty zapraszają na projekcję filmu Człowiek na linie reż. James Marsh.

  Pokaz odbędzie się w czwartek 11 października 2018 o godz. 19.30 w Kinie Nowe Horyzonty przy ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, wstęp: bilet normalny 17 zł., bilet klubowy 15 zł.

  plakat_czlowiek_na_linie.pdf

  Po seansie dyskusję poprowadzi Iza Grad – doktor nauk humanistycznych i filmoznawstwa oraz gość Edyta Karolczyk – certyfikowana psychoterapeutka psychoanalityczna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

  Dodatkowe szczegóły na stronie kina www.kinonh.plw zakładce cykle i na załączonym plakacie.


  Wykład Jarosława Serdakowskiego pt. „Czy możliwa jest psychoanalityczna psychoterapia pary?”

  Wykład odbędzie się w dniu 29 września 2018 r. (sobota) o godz. 16.00 w Wyższej Szkole Prawa im. Heleny Chodkowskiej, przy ul. Świętej Jadwigi 12 – Aula.

  Wyklad_J_Serdakowski.pdf

  Przewidziany czas wykładu wraz z dyskusją to ok. 2 godziny. Wstęp: 30 zł. studenci 10 zł. Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie.

  Osoby zainteresowane rachunkiem za wykład proszone są o przesłanie danych na adres:info@ptpp.pl .

  Jarosław Serdakowski – psychoterapeuta psychoanalityczny, członek zwyczajny PTPP, dyrektor Specjalistycznej Poradni Rodzinnej Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy.


  Seminarium „Psychoanalityczne koncepcje: narcyzm” 2017/2018

  Ogłaszamy nabór do grupy seminaryjnej we Wrocławiu na rok 2017/2018 dla osób
  zainteresowanych zaburzeniami narcystycznymi. Seminarium adresowane jest do terapeutów oraz absolwentów psychologii, którzy zainteresowani są poszerzeniem swojej wiedzy w obszarze psychopatologii oraz techniki pracy klinicznej.

  Seminarium_Narcyzm.pdf

  Seminaria będą prowadzone przez Jacka Mądrego; certyfikowanego psychoterapeutę
  psychoanalitycznego, członka Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kandydata Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego.
  Koszt: 150 złotych od osoby za jedno seminarium.
  Więcej informacji na załączonym plakacie.

  Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Jackiem Mądry:
  nr telefonu: 696 264 530 email: jacekmadry@yahoo.pl.


  Wykład Kingi Prochownik pt. „Nieświadomość fotografii”

  Wykład odbędzie się w dniu 9 czerwca 2018 r. (sobota) o godz. 12 w Wyższej Szkole Prawa im. Heleny Chodkowskiej, przy ul. Świętej Jadwigi 12 – sala 219.

  Wyklad_K_Prochownik.pdf

  Przewidziany czas wykładu wraz z dyskusją to ok. 2 godziny. Wstęp: 30 zł. studenci 10 zł. Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie.

  Osoby zainteresowane rachunkiem za wykład proszone są o przesłanie danych na adres:info@ptpp.pl .

  Kinga Prochownik – jest psychologiem, psychoanalitykiem PTPa, superwizorem i terapeutą szkoleniowym PTPP i Instytutu Analizy Grupowej Rasztów, członkiem Polskiego Towarzystwa Fotografii Przyrodniczej. Interesuje się fotografią, szczególnie fotografią przyrodniczą.


  Harmonogram wykładów organizowanych przez DKNPP w 2018r.

  Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej zaprasza na wykłady Marcina Wiśniewskiego, Danuty Golec, Małgorzaty Ojrzyńskiej, Krystyny Geller i Kingi Prochownik.

  wyklady_DKNPP_2018.pdf

  Harmonogram:

  1. Marcin Wiśniewski „Przeciwprzeniesienie wobec wyzwań rozwojowych w adolescencji” 24.02.2018 godzina 11:00 – sala AULA.

  Marcin Wiśniewski – psycholog, psychoanalityk PTPa, superwizor i psychoterapeuta szkoleniowy PTPP.

  2. Danuta Golec „Lustro, w które nie można zajrzeć. O wczesnych fazach rozwoju emocjonalnego wg Winnicotta w opowiadaniach Ingeborg Bachmann” 10.03.2018 godzina 16:00 – sala AULA.

  Danuta Golec – psychoterapeutka szkoleniowa i superwizorka Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Przez dwie kadencje pełniła też funkcję prezesa tego Towarzystwa. Tłumaczka, redaktorka i wydawca – w 2008 roku założyła Oficynę Ingenium, wydawnictwo specjalizujące się w publikacji książek nt. psychoanalizy i psychoterapii psychoanalitycznej.

  3. Małgorzata Ojrzyńska „Spadkobiercy. Rozważania o traumie transgeneracyjnej” 07.04.2018 – sala AULA.

  Małgorzata Ojrzyńska – psychoanalityk szkoleniowy PTPa, superwizor i psychoterapeuta szkoleniowy PTPP.

  4. Krystyna Geller „Kiedy psychoanaliza spotyka neuronauki – neuropsychoanaliza – (nie ) bezpieczne połączenie czy otwarty dialog?” 19.05.2018 godzina 11:30 – sala AULA.

  Krystyna Geller – doktor nauk humanistycznych, neuropsycholog, psychoterapeuta psychoanalityczny, członek zwyczajny PTPP, kandydatka Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Doktorat uzyskała na Wydziale Psychologii Państwowego Uniwersytetu im. Łomonosowa w Moskwie, katedra neuro- i patopsychologii. Wieloletnie kliniczne doświadczenie i specjalizację zdobywała w Instytucie Neurochirurgii im. N. Burdenko w Moskwie.

  5. Kinga Prochownik „Nieświadomość fotografii” 02.06.2018 – sala AULA.

  Kinga Prochownik – psycholog, psychoanalityk PTPa, superwizor i psychoterapeuta szkoleniowy PTPP i Instytutu Analizy Grupowej Rasztów, członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Przyrodniczej.


  Wykład Krystyny Geller pt. „Kiedy psychoanaliza spotyka neuronauki – neuropsychoanaliza – (nie)bezpieczne połączenie czy otwarty dialog?”

  Wykład odbędzie się w dniu 19 maja 2018 r. (sobota) o godz. 11.30 w Wyższej Szkole Prawa im. Heleny Chodkowskiej, przy ul. Świętej Jadwigi 12 – Aula.

  Wyklad_K_Geller.pdf

  Przewidziany czas wykładu wraz z dyskusją to ok. 2 godziny. Wstęp: 30 zł. studenci 10 zł. Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie.

  Osoby zainteresowane rachunkiem za wykład proszone są o przesłanie danych na adres:info@ptpp.pl .

  Krystyna Geller – doktor nauk humanistycznych, neuropsycholog, psychoterapeuta psychoanalityczny, członek zwyczajny PTPP, kandydatka Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Doktorat uzyskała na Wydziale Psychologii Państwowego
  Uniwersytetu im. Łomonosowa w Moskwie, katedra neuro- i patopsychologii.
  Wieloletnie kliniczne doświadczenie i specjalizację zdobywała w Instytucie
  Neurochirurgii im. N. Burdenko w Moskwie.


  Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 5 – „Debiutanci”

  W ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 5” Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty zorganizowały projekcję filmu Debiutanci reż. Mike Mills / USA 2010/ 104′. Pokaz odbył się w czwartek 12 kwietnia 2018 o godz. 19.30 w Kinie Nowe Horyzonty.

  plakat_Debiutanci.pdf

  Po seansie dyskusję poprowadziła Iza Grad – doktor nauk humanistycznych i filmoznawstwa oraz gość Aleksandra Lisińska-Jarża – psychoterapeutka psychoanalityczna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie.


  Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 5, pokaz specjalny – „Lato 1993”

  Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty zorganizowały pokaz specjalny filmu Lato 1993 reż. Carla Simone / Hiszpania 2017 / 96′. Pokaz odbył się w poniedziałek 9 kwietnia 2018 r. o godz. 19.30 w Kinie Nowe Horyzonty.

  W dyskusji udział wzięły: Urszula Wach, Beata Oleksy, Edyta Karolczyk – psychoterapeutki psychoanalityczne oraz Iza Grad dr nauk humanistycznych i filmoznawstwa.


  Wykład Małgorzaty Ojrzyńskiej pt. „Spadkobiercy. Rozważania o traumie transgeneracyjnej”

  Wykład odbył się w dniu 7 kwietnia 2018 r. (sobota) o godz. 16.00 w Wyższej Szkole Prawa im. Heleny Chodkowskiej.

  wyklad_M_Ojrzynska.pdf

  Małgorzata Ojrzyńska – psychoanalityk szkoleniowy Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, superwizor i psychoterapeuta szkoleniowy Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.


  Spacer w muzeum z cyklu Walk & Talk

  W środę 14 marca o godz. 18:30 w przestrzeni wystawy Amira Yatziva i Guya Slabbincka Standby Painter odbędzie się kolejny spacer z cyklu Walk & Talk, który poprowadzi certyfikowany psychoterapeuta psychoanalityczny p. Jacek Mądry.

  Poniżej linki do czwartkowego wykładu:

  http://muzeumwspolczesne.pl/mww/edukacja/walk-talk-spacer-z-jackiem-madrym-po-wystawie-standby-painter

  https://www.facebook.com/events/405893649875795/


  Wykład Danuty Golec „Lustro, w które nie można zajrzeć. O wczesnych fazach rozwoju emocjonalnego wg Winnicotta w opowiadaniach Ingeborg Bachmann”

  Uwaga!

  Dla chętnych lektura: opowiadanie „Problemy, problemy” z tomu „Symultanka” Ingeborg Bachmann. Osoby, które będą miały trudności z dotarciem do opowiadania, proszone są o kontakt na info@dknpp.pl. Opowiadanie prześlemy na maila.

  Wykład odbędzie się w dniu 10 marca 2018 r. (sobota) o godz. 16.00 w Wyższej Szkole Prawa im. Heleny Chodkowskiej, Świętej Jadwigi 12 – w Auli (przewidziany czas wykładu wraz z dyskusją to ok 2 godziny). Wstęp 30 zł. studenci 10 zł. Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie. Osoby zainteresowane rachunkiem za wykład proszone są o przesłanie danych na adres: info@ptpp.pl.

  wyklad_D_Golec.pdf

  Informacja o autorze wykładu:

  Danuta Golec – psychoterapeutka szkoleniowa i superwizorka Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Przez dwie kadencje pełniła też funkcję prezesa tego Towarzystwa. Tłumaczka, redaktorka i wydawca – w 2008 roku założyła Oficynę Ingenium, wydawnictwo specjalizujące się w publikacji książek nt. psychoanalizy i psychoterapii psychoanalitycznej.


  Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 5 – „Wielkie piękno”

  W ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 5” Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty zapraszają na projekcję filmu Wielkie piękno reż. Paolo Sorrentino. Pokaz odbędzie się w czwartek 8 marca 2018 o godz. 19.30 w Kinie Nowe Horyzonty przy ul. Kazimierza Wielkiego 19a- 21, wstęp: bilet normalny 17 zł., bilet klubowy 15 zł.

  plakat_Wielkie_piekno.pdf

  Po seansie dyskusję poprowadzi Iza Grad – doktor nauk humanistycznych w zakresie literatury i filmoznawstwa oraz gość Ewa Pisarska – psychoterapeutka psychoanalityczna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie i na stronie kina www.kinonh.pl w zakładce cykle


  Wykład Marcina Wiśniewskiego „Przeciwprzeniesienie wobec wyzwań rozwojowych w adolescencji”

  Wykład odbędzie się w dniu 24 lutego 2018 r. (sobota) o godz. 11.00 w Wyższej Szkole Prawa im. Heleny Chodkowskiej, Świętej Jadwigi 12 – w Auli (przewidziany czas wykładu wraz z dyskusją to ok 2 godziny). Wstęp 30 zł. studenci 10 zł. Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie. Osoby zainteresowane rachunkiem za wykład proszone są o przesłanie danych na adres: info@ptpp.pl.

  wyklad_marcin_wisniewski.pdf

  Informacja o autorze wykładu:

  Marcin Wiśniewski – psycholog, psychoanalityk Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, psychoterapeuta i superwizor szkoleniowy Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Pracuje z dorosłymi i młodzieżą.


  Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 5 – „Ona”

  W ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 5” Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty zapraszają na projekcję filmu Ona reż. Spike Jonze. Pokaz odbędzie się w czwartek 8 lutego 2018 o godz. 19.30 w Kinie Nowe Horyzonty ul. Kazimierza Wielkiego 19a- 21, wstęp: bilet normalny 17 zł., bilet klubowy 15 zł.

  plakat_Ona.pdf

  Po seansie dyskusję poprowadzi Iza Grad – doktor nauk humanistycznych w zakresie literatury i filmoznawstwa oraz gość Dobrosława Krakowiak-Gennari – certyfikowana psychoterapeutka psychoanalityczna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej i superwizorka Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie i na stronie kina www.kinonh.pl w zakładce cykle.


  Biblioteczne Spotkania z Psychoanalizą – „Wewnętrzni rodzice – trzon tożsamości”

  Spotkanie odbyło się w czwartek 1 lutego 2018r. o godz. 19.00 w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej.

  Odczyt i dyskusję poprowadziła Dorota Komuda Augustyn – certyfikowany psychoterapeuta psychoanalityczny Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.


  Biblioteczne spotkania z psychoanalizą – harmonogram

  Są to wyklady otwarte z dyskusją, prowadzone w Wojewódzkiej Bibliotece publicznej na wrocławskim Rynku od czterech lat. Kierowane są do laików, a główną ideą jest przekonanie, że możliwość myślenia o psychice, nadawania znaczeń i znajdowania słów dla doświadczenia emocjonalnego jest wartościowe nie tylko w psychoterapii.

  W roku 2018 tematem przewodnim jest TOŻSAMOŚĆ. Oto harmonogram:

  1 lutego – „Wewnętrzni rodzice – trzon tożsamości” Dorota Komuda Augustyn

  5 kwietnia – „Wokół rozwoju tożsamości w życiu jednostki” Urszula Wach

  7 czerwca – „Tożsamość ciała” Dorota Komuda Augustyn

  4 października – „Tożsamość i problemy współczesnego świata” Jacek Mądry

  6 grudnia – „Trauma a tożsamość. kilka myśli o Marilyn Monroe” A. Wojciechowska – Witek


  Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 5 – „Pokot”

  W ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 5” Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty zapraszają na projekcję filmu Pokot reż. Agnieszka Holland. Pokaz odbędzie się w czwartek 11 stycznia 2018 o godz. 19.30 w Kinie Nowe Horyzonty przy ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, wstęp: bilet normalny 17 zł., bilet klubowy 15 zł.

  pokot_plakat.pdf

  Po seansie dyskusję poprowadzi Iza Grad – doktor nauk humanistycznych w zakresie literatury i filmoznawstwa oraz gość Urszula Wach – certyfikowana psychoterapeutka psychoanalityczna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie i na stronie kina www.kinonh.pl w zakładce cykle.


 • 2017Open or Close

  Grupa superwizyjna

  Ogłaszamy nabór do grupy superwizyjnej dla osób zainteresowanych myślą psychoanalityczną we Wrocławiu. Seminarium to jest adresowane do studentów ostatnich lat psychologii, psychologów, pedagogów, psychiatrów oraz psychoterapeutów innych nurtów, zainteresowanych myśleniem psychoanalitycznym i pragnących pogłębić swój warsztat o tę perspektywę.

  Seminarium trwa 3 godziny zegarowe i jest podzielone na dwie części. Pierwsza to część teoretyczna, skupiona wokół współczesnych oraz klasycznych tekstów analitycznych. Druga część to część kliniczna, mająca charakter superwizji, na której wspólnie z grupą omawiany będzie materiał kliniczny.

  Zagadnienia omawiane w trakcie seminariów będą obejmować takie koncepcje jak: setting analityczny, przeniesienie, przeciwprzeniesienie, kontenerowanie, holding, wgląd, rozszczepienie, identyfikacja projekcyjna, narcyzm, trauma. Omówione zostaną też podstawowe koncepcje wywodzące się z teorii Freuda, Melanie Klein, Donalda Winnicotta, Jacquesa Lacana oraz bardziej współczesnych ujęć, takich jak ujęcie intersubiektywne.

  Seminaria będą się odbywać w poradni Alter Ego we Wrocławiu przy ulicy Rysia 3/10 w pierwszą sobotę każdego miesiąca o godzinie 11. Prowadzone będą przez Jacka Mądrego: certyfikowanego psychoterapeutę psychoanalitycznego, członka Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

  Koszt jednego seminarium wynosi 150 złotych od osoby. Liczba miejsc jest ograniczona.

  Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Jackiem Mądrym:
  tel: 696 264 530
  mail: jacekmadry@yahoo.pl.


  Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 5 – „Serce miłości”

  W ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 5” Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty zapraszają na projekcję filmu Serce miłości reż. Łukasz Ronduda. Pokaz odbędzie się w czwartek 7 grudnia 2017 o godz. 19.30 w Kinie Nowe Horyzonty przy ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, wstęp: bilet normalny 17 zł., bilet klubowy 15 zł.

  serce_milosci.pdf

  Po seansie dyskusję poprowadzi Iza Grad – doktor nauk humanistycznych w zakresie literatury i filmoznawstwa oraz gość Jacek Mądry – certyfikowany psychoterapeuta psychoanalityczny Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, kandydat Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego.

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie i na stronie kina www.kinonh.pl w zakładce cykle.


  Wykład Marzeny Witkowskiej „Bliźniak w terapii”

  Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej zaprasza na wykład Marzeny Witkowskiej „Bliźniak w terapii”
  Zaprezentowana zostanie analityczna perspektywa na temat związku bliźniaczego, w tym rozwoju zdolności do myślenia oraz do tworzenia relacji i kliniczna ilustracja z pracy terapeutycznej.

  Ze względu na prezentowany materiał kliniczny wstęp tylko dla psychoterapeutów.

  Wykład odbędzie się w sobotę 25 listopada 2017 r. o godzinie 11:00 w Wyższej Szkole Prawa im. Heleny Chodkowskiej, Świętej Jadwigi 12 – w Sali 101, Wstęp: Bilet 30 zł.

  plakat_Marzena_Witkowska.pdf

  Informacja o autorze wykładu:

  Marzena Witkowska – certyfikowana psychoterapeutka psychoanalityczna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Pracuje z dorosłymi, młodzieżą, prowadzi również
  terapię par.


  Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 5 – „Podwójny kochanek” – 09.11.2017

  W ramach cyklu projekcji filmowych Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 5 Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz Kino Nowe Horyzonty pragną zaprosić Państwa na film Podwójny kochanek reż. Francois Ozon. Pokaz odbędzie się w czwartek 9 listopada 2017 o godz. 19.30 w Kinie Nowe Horyzonty ul. Kazimierza Wielkiego 19a 21, wstęp: bilet normalny 17 zł., bilet klubowy 15 zł.

  plakat_podwojny_kochanek.pdf

  Po seansie zapraszamy na dyskusję, którą poprowadzi Iza Grad – doktor nauk humanistycznych w zakresie literatury i filmoznawstwa oraz gość Olga Jabłońska –
  certyfikowana psychoterapeutka psychoanalityczna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie i na stronie kina www.kinonh.pl w zakładce cykle.


  Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 5 – „Fantastyczna kobieta”

  Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz Kino Nowe Horyzonty pragną zaprosić na kolejny sezon cyklu projekcji filmowych Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 5. W ramówce jesiennej planujemy 3 filmy – szczegóły na załączonym plakacie.Na pierwszy film Fantastyczna kobieta reż. Sebastian Lelio zapraszamy Państwa w czwartek 12 października 2017 o godz. 19.30 w Kinie Nowe Horyzonty ul. Kazimierza Wielkiego 19a 21, wstęp: bilet normalny 17 zł., bilet klubowy 15 zł.

  miedzy_slowami_jesien_2017.pdf

  Po seansie zapraszamy na dyskusję, którą poprowadzi Iza Grad – doktor nauk humanistycznych w zakresie literatury i filmoznawstwa oraz gość Edyta Karolczyk –
  psychoterapeutka psychoanalityczna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie i na stronie kina www.kinonh.pl w zakładce cykle.


  Spotkanie z Franco De Masim

  7 października 2017 roku o godzinie 18 w auli przy ul. Uniwersyteckiej 7/10 odbędzie się spotkanie z wybitnym włoskim psychoanalitykiem Franco De Masim. Spotkanie organizuje wydawnictwo Oficyna Ingenium we współpracy z Dolnośląskim Kołem Naukowym Psychoterapii Psychoanalitycznej – będzie to promocja książki tego Autora „Praca z trudnym pacjentem. Od nerwicy do psychozy”, która ukaże się we wrześniu tego roku.

  W trakcie spotkania z czytelnikami Franco opowie o swojej książce, będzie czas na pytania i dyskusję z publicznością. Po spotkaniu Oficyna Ingenium tradycyjnie zaprasza na kieliszek wina i poczęstunek. Na miejscu można będzie nabyć obie wydane po polsku książki Franco De Masiego (także wydaną wcześniej „Podatność na psychozę”).

  Franco De Masi współpracuje z grupą uczestników szkoleń podyplomowych PTPP (z Warszawy, Gdańska, Wrocławia i Poznania), prowadząc dla nich dwa razy w roku seminaria kliniczne. W zeszłym roku dwukrotnie odwiedził Warszawę, w tym roku uczestnicy szkoleń odbyli cykl seminariów w Mediolanie.

  Wrocławskie spotkania będą zarówno kontynuacją pracy z dotychczasową grupą jak też pierwszymi seminariami dla terapeutów z Dolnego Śląska.

  Udział w promocji książki będzie odpłatny – zaproszenia w cenie 30 zł. można zamawiać pisząc na adres info@ofingenium.pl. Ilość miejsc jest ograniczona – prosimy o wcześniejszą rezerwację.

  Po spotkaniu zapraszamy na kieliszek wina i poczęstunek.


  Biblioteczne Spotkania z Psychoanalizą – „Wprowadzenie do zagadnienia traumy”

  Spotkanie odbyło się w czwartek 5 pażdziernika 2017r. o godz. 19.00 w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej.

  Odczyt i dyskusję poprowadziła Urszula Wach – certyfikowany psychoterapeuta psychoanalityczny Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.


  Kurs „Podstawy Psychoterapii Psychoanalitycznej”

  Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w kursie „Podstawy Psychoterapii Psychoanalitycznej”.
  Kurs zapoznaje ze współczesną i inspirującą metodą leczenia. Daje możliwość uczestniczenia w szkoleniu zaawansowanym, dostęp do doświadczeń klinicznych i w perspektywie możliwość zdobycia tożsamości psychoterapeuty psychoanalitycznego.

  Nasi absolwenci uzyskują możliwość wykonywania wolnego zawodu i stabilizowania swojej praktyki prywatnej. Praca w warunkach prywatnego gabinetu daje także satysfakcję finansową.

  Szkolenie prowadzone jest przez osoby wysoko cenione w swoim środowisku, efektywnie leczące pacjentów z szerokim spektrum zaburzeń.

  Koszt tego roku szkolenia wynosi 3300PLN. Istnieje możliwość płatności ratalnej:

  (10 X 250 PLN – zajęcia weekendowe, 50 PLN – udział w Dniach Otwartych KSPP, 750 PLN – trening wakacyjny). Cena ta nie obejmuje kosztów pobytu na treningu wakacyjnym.

  Rekrutacja na rok akademicki 2017/2018 prowadzona jest do 30 czerwca 2017r. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest odbycie rozmowy kwalifikacyjnej.

  Zajęcia kursu Podstawy Psychoterapii Psychoanalitycznej można traktować jako wstępne i przeznaczone dla osób nie posiadających wcześniejszych doświadczeń w pracy z pacjentami, lub posiadających je w ograniczonym zakresie.

  Szkolenie przekazuje wiedzę na temat analitycznej psychologii rozwojowej i rozumienia relacji miedzy psychoterapeutą a pacjentem. Pozwala na nabycie przez uczestników szkolenia praktycznych warsztatowych umiejętności, jego ukończenie może być pomocne w dalszej samodzielnej pracy klinicznej.

  Osoby zainteresowane kursem Podstawy Psychoterapii Psychoanalitycznej, zapraszamy do wzięcia udziału w Dniach Otwartych KSPP,które odbędą się we Wrocławiu 13 maja 2017 o godzinie 11.00, w budynku Wyższej Szkoły Prawa im. Heleny Chodkowskiej, przy ul. Św. Jadwigi 12.

  Przewidujemy wykład mgr Katarzyny Lendy-Woźniak, pt. „Mroczny przedmiot pożądania – popęd śmierci w narcyzmie”.

  Po wykładzie planujemy część superwizyjną i spotkanie organizacyjne dla osób, które chcą wziąć udział w kursie prowadzonym w roku akademickim 2017/2018 we Wrocławiu przez mgr Jakuba Stefanowicza. Pierwsze zajęcia kursu odbędą się 10 września 2017. Wszystkie szczegółowe informacje i zgłoszenia przyjmuje mgr Jakub Stefanowicz, tel. 692 455 082.


  IV Dolnośląski Letni Weekend z Psychoanalizą

  VI Dolnośląski Letni Weekend z Psychoanalizą pod patronatem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej odbędzie się w Strzelinie w dniach od 07 do 09.07.2017.

  PROGRAM:

  01.07 Piątek

  Wykład Justyny Zalewskiej – „Mit o Golenie – Psychotyczny lęk o końcu świata.”

  02.07 Sobota

  – Superwizja pracy klinicznej. Prowadzący: Justyna Zalewska
  – Seminarium Justyny Zalewskiej: Aspekty psychotyczne w pracy analitycznej
  – Wykład Doroty Komudy-Augustyn: „Narcyzm jako obronne ograniczenie przestrzeni wewnętrznej.”
  – Prelekcja filmu „Locke” reż. Steven Knight. Dyskusję nad filmem poprowadzi Krzysztof Srebrny.

  03.07 Niedziela

  – Superwizje pracy klinicznej. Prowadzący: Dorota Komuda-Augustyn,
  Krzysztof Srebrny

  ZAKWATEROWANIE:

  – Hotel „MARIA” , Strzelin (ok. 40 km od Wrocławia w stronę Opola i
  Katowic)
  www.hotel-maria.pl

  PROWADZĄCY:

  – Justyna Zalewska – Psychoanalityk szkoleniowy Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, superwizor i psychoterapeuta szkoleniowy Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Mieszka i praktykuje w Gdyni.

  – Dorota Komuda-Augustyn – Certyfikowany psychoterapeuta psychoanalityczny Polskiego Towarzystwa Psychoterapii
  Psychoanalitycznej oraz certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Mieszka i praktykuje we Wrocławiu.

  – Krzysztof Srebrny – Certyfikowany psychoanalityk Polskiego i Towarzystwa Psychoanalitycznego, superwizor i psychoterapeuta szkoleniowy Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.
  Założyciel Dolnośląskiej Szkoły Psychoterapii Psychoanalitycznej. Mieszka i praktykuje w Sulejówku k. Warszawy.

  KOSZT:

  – Pełny koszt udziału w zajęciach, zakwaterowania w pokojach 2- lub 3-osobowych i wyżywienia wynosi:
  790 PLN przy wpłacie do 25.04.2017
  840 PLN przy wpłacie od 26.04.2017

  ZGŁOSZENIA:

  – Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie uczestnictwa na adres:
  weekend@krzysztofsrebrny.pl
  – Ze względu na kwestie organizacyjne(podział na grupy seminaryjne,zakwaterowanie, sale konferencyjne itp.), bardzo proszę o możliwe szybkie zgłoszenia. Zwrotnym mailem dostaniecie Państwo potwierdzenie uczestnictwa, pakiet niezbędnych informacji i szczegóły dotyczące płatności.
  – Osoby chcące zaprezentować materiał kliniczny na superwizji (do czego bardzo zachęcam), proszone są o zaznaczenie tego w zgłoszeniu
  mailowym.

  SZCZEGÓŁY:

  http://www.krzysztofsrebrny.pl/weekend/
  W zależności od ilości uczestników program może się nieznacznie zmienić.


  Wykład Beaty Maciejewskiej – Sobczak pt. „Fenomeny psychotyczne u pacjentów neurotycznych: autystyczne otorbienie, enklawa, fantom, wewnętrzna krypta”

  Zapraszamy na wykład pani Beaty Maciejewskiej – Sobczak pt. „Fenomeny psychotyczne u pacjentów neurotycznych: autystyczne otorbienie, enklawa, fantom, wewnętrzna krypta”. Wykład odbędzie się w dniu 10 czerwca 2017 r. (sobota) o godz. 16.00 w Wyższej Szkole Prawa im. Heleny Chodkowskiej, Świętej Jadwigi 12 – w sali 101 (przewidziany czas wykładu wraz z dyskusją to ok 2 godziny). Wykład ma charakter otwarty, wstęp 30 zł, studenci 10 zł. Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie.

  Wyklad_Maciejwska.pdf

  Informacja o autorze wykładu:

  Beata Maciejewska – Sobczak – psychoanalityk Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, psychoterapeuta i superwizor szkoleniowy Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Pracuje z dorosłymi, młodzieżą i dziećmi.


  Dni Otwarte KSPP we Wrocławiu

  Zapraszamy na Dni Otwarte KSPP we Wrocławiu. Wydarzenie odbędzie się 13 maja 2017 roku o godzinie 11:00, w budynku Wyższej Szkoły Prawa im. Heleny Chodkowskiej, przy ul. Św. Jadwigi 12.

  Plan spotkania:

  11:00 – 12:30 Wykład psychoterapeutki szkoleniowej PTPP mgr Katarzyny Lendy-Woźniak, pt. „Mroczny przedmiot pożądania – popęd śmierci w narcyzmie”.

  13:00 – 14:30 Część superwizyjna

  14:40 – 15:10 Spotkanie zainteresowanych Kursem Podstaw Psychoterapii Psychoanalitycznej we Wrocławiu w roku akademickim 2017/2018.

  Dni Otwarte KSPP we Wrocławiu będą okazją do uzyskania informacji na temat podstawowego szkolenia w psychoterapii psychoanalitycznej. Będzie także możliwość umówienia terminu rozmowy kwalifikacyjnej.

  Osoby chętne do superwizji swojej pracy proszę o kontakt telefoniczny celem ustalenia formy przygotowanego materiału klinicznego.

  Koszt udziału w Dniach Otwartych wynosi 30 złotych.

  Zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej KSPP – www.kspp.edu.pl

  Zainteresowanych prosimy o kontakt
  Jakub Stefanowicz tel. 692 455 082


  Wykład Kena Robinsona

  Zapraszamy na TRANSMISJĘ wykładu Kena Robinsona pt.” Narcyzm twórczy i narcyzm destrukcyjny: wyzwanie dla poczucia własnej wartości, tożsamości i podejmowanych ról w podeszłym wieku” organizowanego przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej.
  TRANSMISJA odbędzie się w 12 maja o 20.30 w siedzibie SWPS w sali 125, Uniwersytet SWPS Filia we Wrocławiu, ul. Ostrowskiego 30b.

  Ken_Robinson_transmisja.pdf

  Koszt udziału w wykładzie wynosi 15 zł dla członków PTPP, i 30 zł dla osób nie będących w PTPP, studenci SWPS wstęp bezpłatny.

  Warunkiem uczestnictwa będzie opłacenie wykładu na konto 08 1240 1037 1111 0010 0081 3850 z dopiskiem „ wykład maj” oraz wysłanie zapisu do sekretariatu PTPP info@ptpp.pl . Osoby chcące uzyskać fakturę, proszę o przesłanie danych na info@ptpp.pl.
  W razie pytań prosimy o kontakt pod numer telefonu 509735634 ( Urszula Wach) lub 791395925 (Aleksandra Lisińska-Jarża).


  Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 4 – „Cuda”

  W ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 4” Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty pragną zaprosić na film Cuda reż. Alice Rohrwacher.

  plakat_cuda.pdf

  Pokaz odbędzie się w czwartek 20 kwietnia 2017 o godz. 19.30 w Kinie Nowe Horyzonty, przy ul. Kazimierza Wielkiego 19a- 21. Wstęp 16 zł.

  Po seansie zapraszamy na dyskusję, którą poprowadzi Iza Grad – dr nauk humanistycznych w zakresie literatury i filmoznawstwa oraz gość Olga Jabłońska – certyfikowana psychoterapeutka psychoanalityczna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie i na stronie kina www.kinonh.pl w zakładce cykle.


  Biblioteczne Spotkania z Psychoanalizą – „Strata – impuls do rozwoju psychicznego”

  Spotkanie odbyło się w czwartek 6 kwietnia 2017r. o godz. 19.00 w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej.

  Odczyt i dyskusję poprowadziła Dorota Komuda-Augustyn – certyfikowany psychoterapeuta psychoanalityczny Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.


  III Wrocławska Konferencja 01-02 kwietnia 2017 roku: „Zawiść i wdzięczność” – 60 lat później

  Dolnośląskie Stowarzyszenie Psychoterapeutów, Wrocławska Filia Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Zakład Psychoterapii i Chorób Psychosomatycznych Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu informują, że w dniach 01-02 kwietnia 2017 roku, we Wrocławiu odbędzie się III Wrocławska Konferencja pod tytułem: „Zawiść i wdzięczność” – 60 lat później.

  Agenda_ III_Wroclawskiej_Konferencji

  Więcej informacji w załączonej powyżej agendzie (kliknij, aby pobrać).

  Organizatorzy konferencji zapraszają chętnych do zgłaszania tematów warsztatów oraz prezentacji klinicznych ( przewidzianych jest 8 warsztatów i 3 prezentacje kliniczne).
  Zgłoszenia tematów przyjmowane są do 30. 09. 2016 r. na adres:
  konferencja.zawisc@interia.pl

  Zgłoszenie powinno zawierać:
  Imię i nazwisko
  Wykształcenie/stopień naukowy/certyfikaty
  Doświadczenie zawodowe
  Temat wystąpienia
  Abstrakt.

  Decyzja o wyborze warsztatów i prezentacji klinicznych zostanie ogłoszona przez Komitet Programowy do dnia 31.10.2016 r.


  Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 4 – „Pokój”

  W ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 4” Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty pragną zaprosić na film Pokój reż. Lenny Abrahamson.

  plakat_pokoj.pdf

  Pokaz odbędzie się w czwartek 16 marca 2017 o godz. 19.30 w Kinie Nowe Horyzonty ul. Kazimierza Wielkiego 19a- 21, wstęp 16 zł.

  Po seansie zapraszamy na dyskusję, którą poprowadzi Iza Grad – dr nauk humanistycznych w zakresie literatury i filmoznawstwa oraz gość Angelika Wojciechowska – Witek – psychoterapeutka psychoanalityczna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie i na stronie kina www.kinonh.pl w zakładce cykle.


  Wykład prof. dr hab. Katarzyny Schier „Transgeneracyjny przekaz traumy na przykładzie zjawiska odwrócenia ról w rodzinie”

  Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej zaprasza na wykład prof. dr hab. Katarzyny Schier „Transgeneracyjny przekaz traumy na przykładzie zjawiska odwrócenia ról w rodzinie”. Wykład odbędzie się w sobotę 11 marca 2017 r. o godzinie 10:00 w Wyższej Szkole Prawa im. Heleny Chodkowskiej, przy ul.Świętej Jadwigi 12 – w Auli. Bilet kosztuje 30 zł., dla studentów – 10 zł.

  katarzyna_schier_wyklad.pdf

  Informacja o autorze wykładu:

  Prof. dr hab. Katarzyna Schier – psycholog, psychoanalityk szkoleniowy, psychoterapeuta i superwizor psychoterapii psychoanalitycznej dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Pracuje z dorosłymi i dziećmi. Od wielu lat łączy pracę kliniczną z aktywnością naukowo-dydaktyczną na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się na zjawiskach w psychoterapii, mechanizmach powstawania zaburzeń psychosomatycznych, problematyce obrazu ciała oraz utajonych formach przemocy w rodzinie. Jest autorką kilku książek, w tym wydanej ostatnio: „Dorosłe dzieci. Psychologiczna problematyka odwrócenia ról w rodzin”.


  Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 4 – „Mały Książę”

  W ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 4” Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty zapraszają na bajkę Mały Książę reż. Mark Osborne.

  plakat_maly_ksiaze

  Pokaz odbędzie się w czwartek 16 lutego 2017 o godz. 19.30 w Kinie Nowe Horyzonty.

  Po seansie zapraszamy na dyskusję, którą poprowadzi Iza Grad – dr nauk humanistycznych w zakresie literatury i filmoznawstwa oraz gość Urszula Wach – certyfikowana psychoterapeutka psychoanalityczna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie, na stronie www.dknpp.pl i na stronie kina  www.kinonh.pl w zakładce cykle


  Wykład Marzeny Kaim „Dziecko w terapii – sytuacja emocjonalna jego rodziców”

  Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej zaprasza na wykład Marzeny Kaim „Dziecko w terapii – sytuacja emocjonalna jego rodziców”. Wykład odbędzie się w sobotę 4 lutego 2017 r. o godzinie 16:00 w Wyższej Szkole Prawa im. Heleny Chodkowskiej, przy ul.Świętej Jadwigi 12 – w Auli. Bilet kosztuje 20 zł.

  Informacja o autorze wykładu:

  Marzena Kaim – psychoanalityk szkoleniowy, członek Polskiego Towarzystwa
  Psychoanalitycznego, psychoterapeuta szkoleniowy i superwizor Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz Sekcji Psychoterapii Dzieci i Młodzieży. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.


  Biblioteczne Spotkania z Psychoanalizą – „W zaklętym kręgu zaburzeń maniakalno – depresyjnych. Drogi wyjścia”

  Spotkanie odbyło się w czwartek 2 lutego 2017r. o godz. 19.00 w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej.

  Odczyt i dyskusję poprowadziła Angelika Wojciechowska-Witek – członek madzwyczajny Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego.


  Wykład Jacka Mądrego „O polowaniu na czarownice”

  21 stycznia 2017 r. o godzinie 16:00 w Wyższej Szkole Prawa im. Heleny Chodkowskiej odbył się wykład Jacka Mądrego „O polowaniu na czarownice”, zorganizowany przez Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej.

  jacek_madry_wyklad.pdf

  Informacja o autorze wykładu:

  Jacek Mądry – certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, kandydat Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego (IPA). Od wielu lat związany z środowiskiem psychoterapeutów wrocławskich.


  Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 4 – „Erratum”

  W ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 4” Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty pragną zaprosić na film Erratum reż. Marek Lechki.

  plakat_erratum.pdf

  Pokaz odbędzie się w czwartek 19 stycznia 2017 o godz. 19.30 w Kinie Nowe Horyzonty przy ul. Kazimierza Wielkiego 19a- 21, wstęp 16 zł.

  Po seansie zapraszamy na dyskusję, którą poprowadzi Iza Grad – dr nauk humanistycznych w zakresie literatury i filmoznawstwa oraz gość Anna Żmijewska – certyfikowany psychoterapeuta psychoanalityczny Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.


 • 2016Open or Close

  Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 4 – „Miasto ślepców”

  W ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 4” Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty zorganizowały projekcję filmu Miasto ślepców reż. Fernando Meirelles.

  plakat_miasto_slepcow.pdf

  Pokaz odbył się w czwartek 15 grudnia 2016 o godz. 19.30 w Kinie Nowe Horyzonty.

  Po seansie odbyła się dyskusja, którą poprowadziła Iza Grad – dr nauk humanistycznych w zakresie literatury i filmoznawstwa oraz Jacek Mądry – certyfikowany psychoterapeuta psychoanalityczny Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, kandydat w Polskim Towarzystwie Psychoanalitycznym.

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie.


  Biblioteczne Spotkania z Psychoanalizą – „Przyjemność i nieprzyjemność bycia sobą. Znaczenie agresji i zawiści.”

  Spotkanie odbędzie się w czwartek 8 grudnia 2016r. o godz.19:00 w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej (Rynek 58).

  Odczyt i dyskusję poprowadzi Olga Jabłońska – członek zwyczajny Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego.


  Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 4 – „Whiplash”

  Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej wraz z Kinem Nowe Horyzonty zorganizowały projekcję filmu Whiplash reż. Damien Chazelle (USA/2014/1h45′) w ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 4”.

  plakat_Whiplash.pdf

  Pokaz odbył się w czwartek 17 listopada 2016 r. o godz. 19.30 w Kinie Nowe Horyzonty.

  Do udziału zaprosiliśmy zarówno publiczność, jak i gości: filmoznawców, filozofów, kulturoznawców oraz praktyków psychoanalizy i zachęcaliśmy do wspólnego spoglądania na film z różnych perspektyw, analizowania, poszukiwania nowych znaczeń. Bo przecież film, podobnie jak marzenie senne, oprócz jawnej treści, zawiera w sobie także tę ukrytą, zawartą pomiędzy słowami, obrazami…

  Po seansie dyskusję poprowadziła Iza Grad – dr nauk humanistycznych w zakresie literatury i filmoznawstwa oraz Dobrosława Krakowiak- Gennari – certyfikowana psychoterapeutka psychoanalityczna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie..


  Wykład Krzysztofa Srebrnego „Współczesny psychoanalityk w pracy – przypadek pana G.”

  05 listopada 2016 r. o godzinie 14.30 w Wyższej Szkole Prawa im. Heleny Chodkowskiej odbył się wykład Krzysztofa Srebrnego „Współczesny psychoanalityk w pracy – przypadek pana G”, zorganizowany przez Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej.

  krzysztof_srebny_wyklad.pdf

  Informacja o autorze wykładu:

  Krzysztof Srebrny – psychoanalityk ( IPA), psychoterapeuta szkoleniowy i superwizor Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Założyciel Dolnośląskiej Szkoły Psychoterapii Psychoanalitycznej. Organizator Dolnośląskiego Weekendu z Psychoanalizą. Od wielu lat związany z środowiskiem psychoterapeutów wrocławskich.


  Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 4 – „Ida”

  W ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 4” Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty zorganizowały projekcję filmu Ida reż. Paweł Pawlikowski (Polska, Dania, Wielka Brytania 2013/ 80′).

  plakat_Ida.pdf

  Pokaz odbył się w czwartek 20 października o godz. 19.30 w Kinie Nowe Horyzonty.

  Po seansie dyskusję poprowadziła Iza Grad – dr nauk humanistycznych w zakresie literatury i filmoznawstwa oraz gość Maciej Musiał – psychoanalityk szkoleniowy tymczasowy Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego oraz superwizor i terapeuta szkoleniowy Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej z Trójmiasta – połączenie via skype.

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie.


  Biblioteczne Spotkania z Psychoanalizą – „Rola seksualności w związkach między ludzkich”

  Spotkanie odbyło się w czwartek 20 października 2016 o godz. 19.00 w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej.

  Odczyt i dyskusję poprowadziła Urszula Wach – członek zwyczajny Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego.


  XIV Konferencja PTPP – 8-9 października 2016XIV Konferencja PTPP – 8-9 października 2016

  8-9 października 2016 roku odbyła się we Wrocławiu XIV Konferencja PTPP, połączona z Walnym Zebraniem Członków, na którym zostały wybrane nowe władze PTPP.

  konferencjaPTPP.pdf

  Program Konferencji:

  9.00-10.00 rejestracja
  10.00-10.15 Otwarcie XIV Konferencji PTPP – Przewodniczaca PTPP Edyta Biernacka
  10.15-11.45 referat Antonino Ferro – „Sny oraz przekształcenia” („Dreams and transformations”), moderator Danuta Golec
  11.45-12.00 Przerwa kawowa
  12.00-13.30 Referat Victor Sedlak „O intuicji psychoanalitycznej” („On psychoanalytic intuition”), moderator Krzysztof Srebrny
  13.30-15 Przerwa obiadowa
  15.00- 16.30 referat Władysław Banaś „Problem reparacji alfa funkcji”,
  moderator Piotr Dworczyk
  16-30-16.45 Przerwa kawowa
  16.45-17-45 Panel z udziałem wszystkich referentów i moderatorów „Mosty.
  Miedzy stanami umysłów”
  18.00 Zakończenie Konferencji, lampka wina

  Wieczorem odbył się bankiet.

  Niedziela 09 października 2016

  Walne Zebranie Członków PTPP
  9.00-10.00 Rejestracja
  10.00-14.00 Walne Zebranie Członków PTPP

  Więcej informacji na załączonym plakacie.


  Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 4 – „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham”

  W ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 4” Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty zorganizowały projekcję filmu Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham reż. Paweł Łoziński (Polska 2016/76′).

  plakat_nawet_nie_wiesz.pdf

  Pokaz odbył się w piątek 30 września 2016 r. o godz. 19.30 w Kinie Nowe Horyzonty.

  Po seansie dyskusję poprowadziła Iza Grad – dr nauk humanistycznych w zakresie literatury i filmoznawstwa oraz goście: Paweł Łoziński – reżyser i Edyta Karolczyk – psychoterapeutka psychoanalityczna.

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie.


  Wykład Ewy Sobczak „Odkrywanie zapomnianego – praca z międzypokoleniowym przekazem traumy”

  17 września 2016 r. o godzinie 17.00 w Wyższej Szkole Prawa im. Heleny Chodkowskiej odbył się wykład Ewy Sobczak „Odkrywanie zapomnianego – praca z międzypokoleniowym przekazem traumy”, zorganizowany przez Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej.

  wyklad_ewy_sobczak.pdf

  Informacja o prelegencie:

  Ewa Sobczak jest licencjonowanym psychoanalitykiem, certyfikowanym psychoterapeutą psychoanalitycznym oraz superwizorem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.


  III Dolnośląski Letni Weekend z Psychoanalizą

  III Dolnośląski Letni Weekend z Psychoanalizą pod patronatem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej odbył się w Strzelinie w dniach od 01 do 03.07.2016.

  PROGRAM:

  01.07 Piątek:
  Wykład Beaty Maciejewskiej-­Sobczak „Pierwotna trauma. Rozważania nad rozszczepieniem, narcyzmem i komunikacją.”

  02.07 Sobota:
  Superwizje pracy klinicznej. Prowadzący: Krzysztof Srebrny
  Seminarium Beaty Maciejewskiej­-Sobczak „Modyfikacje ciała”.
  Wykład Piotra Sieniawskiego: „O konsekwencjach utraty obiektu”
  Prelekcja filmu Pedro Almodowara „Skóra, w której żyję.” Dyskusję nad filmem poprowadzi Beata Maciejewska­-Sobczak.

  03.07 Niedziela:
  Superwizje pracy klinicznej. Prowadzący: Beata Maciejewska-
  Sobczak, Piotr Sieniawski.

  ZAKWATEROWANIE:

  Hotel „MARIA” , Strzelin (ok. 40 km od Wrocławia w stronę Opola i Katowic)
  www.hotel­maria.pl

  PROWADZĄCY:

  Beata Maciejewska­-Sobczak – certyfikowany psychoanalityk Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, superwizor i psychoterapeuta szkoleniowy Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Mieszka i praktykuje w Warszawie.

  Piotr Sieniawski – certyfikowany psychoterapeuta psychoanalityczny Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Mieszka i praktykuje we Wrocławiu.

  Krzysztof Srebrny ­- certyfikowany psychoanalityk Polskiego i Towarzystwa Psychoanalitycznego, superwizor i psychoterapeuta szkoleniowy Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Założyciel Dolnoślaskiej Szkoły Psychoterapii Psychoanalitycznej. Mieszka i praktykuje w Sulejówku k. Warszawy.

  KOSZT:

  Pełny koszt udziału w zajęciach, zakwaterowania w pokojach 2­ lub 3­-osobowych i wyżywienia wynosi:
  790 PLN przy wpłacie do 17.04.2016
  840 PLN przy wpłacie od 18.04.2016.

  ZGŁOSZENIA:

  Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie uczestnictwa na adres:
  weekend@krzysztofsrebrny.pl
  Ze względu na kwestie organizacyjne(podział na grupy seminaryjne, zakwaterowanie, sale konferencyjne itp.), bardzo proszę o możliwe szybkie zgłoszenia. Zwrotnym mailem dostaniecie Państwo potwierdzenie uczestnictwa, pakiet niezbędnych informacji i szczegóły dotyczące płatności.

  Osoby chcące zaprezentować materiał kliniczny na superwizji (do czego bardzo zachęcamy), proszone są o zaznaczenie tego w zgłoszeniu mailowym.

  SZCZEGÓŁY:
  http://www.krzysztofsrebrny.pl/weekend/

  W zależności od ilości uczestników program może się nieznacznie zmienić.


  Biblioteczne Spotkania z Psychoanalizą – „Chorować aby przetrwać – paradoksy psychosomatyki”

  Spotkanie odbyło się 16 czerwca 2016 o godz. 19.30 w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej.

  Odczyt i dyskusję poprowadziła Angelika Wojciechowska-Witek – członek nadzwyczajny Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego.


  Biblioteczne spotkanie z psychoanalizą – „Nieświadome źródła wewnętrznego przymusu w natręctwach i obsesjach”

  Spotkanie odbyło się 21 kwietnia 2016 o godz. 19 w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej.

  Odczyt i dyskusję poprowadziła Dorota Komuda-Augustyn.

  Jest to cykl otwartych prelekcji z dyskusją odbywający się już od 3 lat w
  Czytelni Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu, Rynek 58 II piętro.

  Koordynator merytoryczny : Dorota Komuda Augustyn tel: 501 27 55 60


  Filmowe spotkania psychoanalityczne – „Cztery noce z Anną”

  W ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 3” Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty zorganizowały projekcję filmu Cztery noce z Anną reż. Jerzy Skolimowski.

  plakat cztery noce z Anna.pdf

  Pokaz odbył się w czwartek 7 kwietnia 2016 r. o godz. 19.30 w Kinie Nowe Horyzonty.

  Po seansie dyskusję poprowadziła Iza Grad – dr nauk humanistycznych w zakresie literatury i filmoznawstwa oraz Olga Jabłońska – certyfikowana psychoterapeutka psychoanalityczna.

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie.


  Filmowe spotkania psychoanalityczne – „Ojciec i syn” i „Ojciec i syn w podróży”

  W ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 3” Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty zorganizowały projekcję filmu Ojciec i syn oraz Ojciec i syn w podróży reż. Paweł Łoziński.

  plakat ojciec i syn.pdf

  Pokaz odbył się w czwartek 17 marca 2016 r. o godz. 19.30 w Kinie Nowe Horyzonty.

  Po seansie dyskusję poprowadziła Iza Grad – dr nauk humanistycznych w zakresie literatury i filmoznawstwa oraz Piotr Sieniawski – certyfikowany psychoterapeuta psychoanalityczny.

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie.


  Filmowe spotkania psychoanalityczne – „Marina Abramović: artystka obecna”

  W ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 3” Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty zorganizowały projekcję filmu Marina Abramović: artystka obecna reż. Matthew Akers.

  platat Marina Abramovic.pdf

  Pokaz odbył się w czwartek, 25 lutego 2016 r. o godz. 19.30 w Kinie Nowe Horyzonty.

  Po seansie dyskusję poprowadziła Iza Grad – dr nauk humanistycznych w zakresie literatury i filmoznawstwa oraz Beata Maciejewska-Sobczak – psychoanalityczka, psychoterapeutka szkoleniowa i superwizorka Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie.


  Filmowe spotkania psychoanalityczne – „Śniadanie na Plutonie”

  W ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 3” Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty zorganizowały projekcję filmu Śniadanie na Plutonie reż. Neil Jordan.

  Pokaz odbył się w czwartek 14 stycznia 2016 r. o godz. 19.30 w Kinie Nowe Horyzonty.

  Po seansie dyskusję poprowadziła Iza Grad – dr nauk humanistycznych w zakresie literatury i filmoznawstwa oraz Anna Żmijewska – certyfikowana psychoterapeutka psychoanalityczna.


 • 2015Open or Close

  Biblioteczne Spotkania z Psychoanalizą – „Kompleks Edypa historycznie i współcześnie – ujęcie psychoanalityczne”

  Spotkanie odbyło się 17 grudnia 2015 o godz. 19 w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej.

  Odczyt i dyskusję poprowadziła Anna Żmijewska.


  Filmowe spotkania psychoanalityczne – „Blue Jasmine”

  W ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 3” Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty zorganizowały projekcję filmu Blue Jasmine reż. Woody Allen.

  plakat blue jasmine.pdf

  Pokaz odbył się w czwartek 10 grudnia 2015 r. o godz. 19.30 w Kinie Nowe Horyzonty.

  Po seansie dyskusję poprowadziła Iza Grad – dr nauk humanistycznych w zakresie literatury i filmoznawstwa oraz Dobrosława Krakowiak-Gennari – certyfikowana psychoterapeutka psychoanalityczna.

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie.


  Filmowe spotkania psychoanalityczne – „Polowanie”

  W ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 3” Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty zorganizowały projekcję filmu Polowanie reż. Thomas Vinterberg.
  Pokaz odbył się w czwartek 29 listopada 2015 r. o godz. 19.30 w Kinie Nowe Horyzonty.

  plakat Polowanie.pdf

  Po seansie dyskusję poprowadziła Iza Grad – dr nauk humanistycznych w zakresie literatury i filmoznawstwa oraz Edyta Karolczyk – psychoterapeutka psychoanalityczna.

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie.


  Filmowe spotkania psychoanalityczne – „Spotkanie”

  W ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 3” Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty zorganizowały projekcję filmu Spotkanie reż. Thomas McCarthy.
  Pokaz odbył się 29 października 2015 r. o godz. 19.30 w Kinie Nowe Horyzonty.

  plakat Spotkanie.pdf

  Po seansie dyskusję poprowadziła Iza Grad – dr nauk humanistycznych w zakresie literatury i filmoznawstwa oraz Jacek Mądry – psychoterapeuta psychoanalityczny.

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie.


  II Dolnośląski Letni Weekend z Psychoanalizą

  II Dolnośląski Letni Weekend z Psychoanalizą odbył się w Strzelinie w dniach od 03.07.2015 do 05.07.2015. Zajęcia objęte były patronatem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

  Program:

  03.07 Piątek:
  Wykład Agnieszki Makowieckiej-­Pastusiak „Wszyscy mi mówią, że powinnam skończyć z tą terapią… Praca z identyfikacją projekcyjną.”

  04.07 Sobota
  Superwizje pracy klinicznej. Prowadzący: Agnieszka Makowiecka-Pastusiak, Anna Gąsiorowska-­Krawczyk, Krzysztof Srebrny
  Wykład Anny Gąsiorowskiej – Krawczyk „Podwieczorek u zwariowanego Kapelusznika. Kilka refleksji wokół czasu, czyli o teraźniejszości, przeszłości i przyszłości w terapii psychoanalitycznej.”

  05.07 Niedziela
  Seminaria teoretyczne (do wyboru):
  Agnieszka Makowiecka­-Pastusiak: „Identyfikacja projekcyjna w pracy klinicznej”
  Anna Gąsiorowska-­Krawczyk: „Niespieszne tempo w procesie analitycznym”
  Prowadzący:

  Agnieszka Makowiecka-­Pastusiak – Psychoanalityk szkoleniowy Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Mieszka i praktykuje w Warszawie.

  Anna Gąsiorowska­-Krawczyk – Superwizor i psychoterapeuta szkoleniowy Polskiego Towarzystwa Psychoterapii psychoanalitycznej, kandydatka Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Mieszka i praktykuje w Poznaniu.

  Krzysztof Srebrny ­- Certyfikowany psychoanalityk Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, superwizor i psychoterapeuta szkoleniowy Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Mieszka i praktykuje w Sulejówku k. Warszawy.


  Filmowe spotkania psychoanalityczne – „Miłość”

  W ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne” Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty zorganizowały projekcję filmu Miłość reż. Michael Haneke.
  Pokaz odbył się 23 kwietnia 2015 r. o godz. 20.00 w Kinie Nowe Horyzonty.

  plakat Milosc.pdf

  Po seansie dyskusję poprowadziła Iza Grad – dr nauk humanistycznych w zakresie literatury i filmoznawstwa oraz Olga Jabłońska – psychoterapeutka psychoanalityczna.

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie.


  Filmowe spotkania psychoanalityczne – „Poradnik pozytywnego myślenia”

  W ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne” Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty zorganizowały projekcję filmu Poradnik pozytywnego myślenia reż. David O. Russel.
  Pokaz odbył się 19 marca 2015 r. o godz. 20.00 w Kinie Nowe Horyzonty.

  plakat poradnik pozytywnego myslenia.pdf

  Po seansie dyskusję poprowadziła Iza Grad – dr nauk humanistycznych w zakresie literatury i filmoznawstwa oraz Urszula Wach (Mróz) – psychoterapeutka psychoanalityczna.

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie.


  Filmowe spotkania psychoanalityczne – „Kieł”

  W ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne” Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty zorganizowały projekcję filmu Kieł reż. Giorgos Lanthimos.
  Pokaz odbył się 26 lutego 2015 r. o godz. 20.00 w Kinie Nowe Horyzonty.

  plakat_kiel.pdf

  Po seansie dyskusję poprowadziła Iza Grad – dr nauk humanistycznych w zakresie literatury i filmoznawstwa oraz Edyta Karolczyk – psychoterapeutka psychoanalityczna.

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie.


  Filmowe spotkania psychoanalityczne – „Kłopotliwy człowiek”

  W ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne” Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty zorganizowały projekcję filmu Kłopotliwy człowiek w reżyserii Jensa Liena.
  Pokaz odbył się 29 stycznia 2015 r. o godz. 20.00 w Kinie Nowe Horyzonty.

  plakat klopotliwy czlowiek.pdf

  Po seansie dyskusję poprowadziła Iza Grad – dr nauk humanistycznych w zakresie literatury i filmoznawstwa oraz Jacek Mądry – psychoterapeuta psychoanalityczny.

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie.


  Seminarium kliniczne z Wiktorem Sedlakiem – Wrocław

  Seminarium kliniczne prowadzone przez Wiktora Sedlaka – analityka szkoleniowego Brytyjskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego odbyło się we Wrocławiu 3.01.2015 (sobota).

  W programie były dwie sesje superwizyjne oraz wykład „Różnorodność przeżywania przeciwprzeniesienia”.

  Sesje superwizyjne „Master Class”: najwpierw superwizant dyskutował z superwizorem materiał kliniczny w obecności grupy, a następnie odbyła się dyskusja całej grupy.


 • 2014Open or Close

  Biblioteczne Spotkania z Psychoanalizą – „Kiedy przygnębienie i niemoc zaczynają królować w życiu, czyli natura depresji”

  Spotkanie odbyło się 1 października 2014 o godz. 17.00 w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu w Czytelni.

  Odczyt i dyskusję poprowadziła Urszula Mróz – członek nadzwyczajny Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego.

  Wstęp wolny.


  Dolnośląski Letni Weekend z Psychoanalizą

  Dolnośląski Letni Weekend z Psychoanalizą odbył się w Strzelinie w dniach od 27.06.2014 do 29.06.2014. Zajęcia objęte były patronatem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

  DOLNOSLASKI_LETNI_WEEKEND_Z_PSYCHOANALIZA_2014.pdf

  Więcej informacji w załączonym powyżej plakacie.

  Prowadzący:

  Dawid Bieńkowski – certyfikowany psychoanalityk Polskiego i Międzynarodowego Towarzystwa Psychoanalitycznego, superwizor i psychoterapeuta szkoleniowy Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Mieszka i praktykuje w Warszawie.

  Dobrosława Krakowiak-Gennari – certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Mieszka i praktykuje we Wrocławiu.

  Ewa Sobczak – superwizor i psychoterapeuta szkoleniowy Polskiego Towarzystwa Psychoterapii psychoanalitycznej. Kandydatka Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Założycielka Ośrodka Psychoterapii Psychoanalitycznej w Opolu, gdzie mieszka i praktykuje.

  Krzysztof Srebrny – certyfikowany psychoanalityk Polskiego i Międzynarodowego Towarzystwa Psychoanalitycznego, superwizor i psychoterapeuta szkoleniowy Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Mieszka i praktykuje w Sulejówku k. Warszawy.


  Filmowe spotkania psychoanalityczne – „Broken Flowers”

  W ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne” Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty zorganizowały projekcję filmu Broken Flowers w reżyserii Jima Jarmuscha.
  Pokaz odbył się 21 maja 2014 o godz. 20.00 w Kinie Nowe Horyzonty.

  Broken_Flowers_plakat.pdf

  Po seansie dyskusję poprowadziła Iza Grad – dr nauk humanistycznych w zakresie literatury i filmoznawstwa oraz Jacek Mądry – psychoterapeuta psychoanalityczny.

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie.


  Filmowe spotkania psychoanalityczne – „Hańba”

  W ramach cyklu „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne” Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty zorganizowały projekcję filmu Hańba w reżyserii Steva Jacobsa.
  Pokaz odbył się 19 marca 2014 r. o godz. 20.00 w Kinie Nowe Horyzonty.

  zaproszenie_na_film_Hanba.pdf

  Po seansie dyskusję poprowadziła Iza Grad – dr nauk humanistycznych w zakresie literatury i filmoznawstwa oraz Anna Żmijewska psychoterapeutka psychoanalityczna.

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie.


  Filmowe spotkania psychoanalityczne – „Pianistka”

  Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kino Nowe Horyzonty rozpoczęły cykl projekcji filmowych „Między słowami”. Pokazy będą się odbywać co dwa miesiące w środy o godz. 20.00 w Kinie Nowe Horyzonty.

  zaproszenie_na_film.pdf

  Pierwsza projekcja odbyła się 22 stycznia 2014r.

  Po seansie miała miejsce dyskusja, którą poprowadziła Iza Grad – dr nauk humanistycznych w zakresie literatury i filmoznawstwa oraz Edyta Karolczyk – psychoterapeutka psychoanalityczna.

  Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie.


 • 2013Open or Close

  Wykład Agnieszki Myśliwiec-Ferduły „Czynniki przeszkadzające w leczeniu. Prezentacja kliniczna”

  W sobotę 16 listopada 2013r. o godzinie 14.00 w Instytucie Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się wykład Agnieszki Myśliwiec-Ferduły „Czynniki przeszkadzające w leczeniu. Prezentacja kliniczna”, zorganizowany przez Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej.

  Informacja o prelegencie:

  Agnieszka Myśliwiec-Ferduła jest
  psychoanalitykiem Polskiego Towarzystwa
  Psychoanalitycznego, superwizorem i terapeutą szkoleniowym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii
  Psychoanalitycznej. Aktualnie pracuje w Komisji Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Prowadzi seminaria teoretyczne i kliniczne dla terapeutów analitycznych. Posiada praktykę prywatną w Warszawie.


  Wykład Ewy Saciłowskiej-Gąsior „O niezdolności do bycia: praca z pacjentem narcystycznym”

  W sobotę 15 czerwca 2013r. o godzinie 17.30 w Instytucie Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się wykład Ewy Saciłowskiej-Gąsior „O niezdolności do bycia: praca z pacjentem narcystycznym”, zorganizowany przez Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej.

  Informacja o prelegencie:

  Ewa Saciłowska-Gąsior jest psychoanalitykiem, psychoterapeutą psychoanalitycznym oraz superwizorem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.


  Wykład Bartosza Puka „O braku, ciszy i cierpliwości”

  W sobotę 2 marca 2013r. o godzinie 12.00 w Instytucie Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się wykład Bartosza Puka „O braku, ciszy i cierpliwości”, zorganizowany przez Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej.

  Bartosz_Puk_wyklad.pdf

  Informacja o prelegencie:

  lek. med. Bartosz Puk – psychoterapeuta psychoanalityczny i psychiatra, superwizor i terapeuta treningowy Polskiego Towarzystwa psychoterapii Psychoanalitycznej, kandydat Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, zastępca ordynatora Oddziału Leczenia Zaburzeń Osobowości Szpitala im. Babińskiego w Krakowie.


 • 2012Open or Close

  Wykład Małgorzaty Sadowskiej „O sposobach radzenia sobie z utratą”

  W sobotę 10 listopada 2012r. o godzinie 11.00 w Instytucie Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się wykład Małgorzaty Sadowskiej „O sposobach radzenia sobie z utratą”, zorganizowany przez Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej.

  W wykładzie opisane były niektóre sposoby radzenia sobie z utratą, pojawiające się w normalnym rozwoju człowieka od początku życia. Część teoretyczna zilustrowana była opisem fragmentów pracy z dwoma pacjentami – dziecięcym oraz dorosłym.

  Informacja o autorze wykładu:
  Małgorzata Sadowska jest terapeutką szkoleniową i superwizorką PTPP, terapeutką dzieci i młodzieży oraz superwizorką terapii dzieci i młodzieży PTPP.


  Wykład Wojciecha Hańbowskiego pt. „Bezpieczna metoda. Psychoanaliza i psychoterapia analityczna”

  W sobotę 29 września 2012r. o godzinie 12.15 w Instytucie Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się wykład Wojciecha Hańbowskiego pt. „Bezpieczna metoda. Psychoanaliza i psychoterapia analityczna”, zorganizowany przez Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej.

  Informacja o autorze wykładu:
  Wojciech Hańbowski – psychoanalityk Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego.


  Wykład Anny Kwaśniewskiej-Bieniak „Praca ze snem w terapii psychoanalitycznej. Zarys historyczny i zagadnienia związane z pracą kliniczną”

  10 marca 2012r. o godzinie 14.00 w Instytucie Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się wykład Anny Kwaśniewskiej-Bieniak „Praca ze snem w terapii psychoanalitycznej. Zarys historyczny i zagadnienia związane z pracą kliniczną”, zorganizowany przez Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej.

  Informacja o autorze wykładu:
  Anna Kwaśniewska-Bieniak – psychoanalityk, członek Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego oraz terapeutka szkoleniowa i superwizor Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Współpracuje i uczy w Ośrodku Psychoterapii Psychoanalitycznej w Poznaniu oraz w Studium Psychoterapii Analitycznej w Warszawie.


  Wykład Beaty Maciejewskiej „Fenomeny psychotyczne u pacjentów neurotycznych – autystyczne otorbienie, enklawa, fantom i wewnętrzna krypta”

  14 stycznia 2012r. o godz. 12.00 w Instytucie Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się wykład Beaty Maciejewskiej „Fenomeny psychotyczne u pacjentów neurotycznych – autystyczne otorbienie, enklawa, fantom i wewnętrzna krypta”, zorganizowany przez Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej.

  Beata_Maciejewska.pdf

  Informacja o autorze wykładu:
  Beata Maciejewska – psychoterapeuta szkoleniowy i superwizor w Polskim Towarzystwie Psychoterapii
  Psychoanalitycznej oraz kandydat Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego.
  Pracuje w Warszawie w Ośrodku Psychoterapii Psychoanalitycznej. Prowadzi seminaria w Opolu z zakresu psychoterapii psychoanalitycznej.


 • 2011Open or Close

  Wykład Jacka Mądrego „Otello, rola zawiści w procesach desymbolizacji”

  3 grudnia 2011r. o godzinie 14:30 w sali im. Tadeusza Mikulskiego Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się wykład Jacka Mądrego pt. „Otello, rola zawiści w procesach desymbolizacji”, zorganizowany przez Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej.


  Wykład Macieja Musiała „Męskość jako wynik identyfikacji z obojgiem rodziców”

  08 października 2011r. o godzinie 12.00 w Instytucie Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się wykład Macieja Musiała „Męskość jako wynik identyfikacji z obojgiem rodziców”, zorganizowany przez Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej we współpracy z Polskim Towarzystwem Psychologicznym O/Wrocław.


  Wykład Krzysztofa Srebrnego „Gdy superego nie kocha”

  14 maja 2011r. o godzinie 16.00 w Instytucie Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się wykład Krzysztofa Srebrnego „Gdy superego nie kocha”, zorganizowany przez Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej we współpracy z Polskim Towarzystwem Psychologicznym O/Wrocław.

  plakat2.gif


  Wykład Edyty Biernackiej „Kilka uwag o godności i wstydzie”

  05 marca 2011 r. o godzinie 12.00 w Instytucie Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się wykład Edyty Biernackiej „Kilka uwag o godności i wstydzie”, zorganizowany przez Dolnośląskie Koło Naukowe Psychoterapii Psychoanalitycznej we współpracy z Polskim Towarzystwem Psychologicznym O/Wrocław.

  plakat.gif